sobota, 29 stycznia 2011

Kompendium gastroenterologii klinicznej

Według mnie bardzo dobra książka. Mimo, że z pewnością nie wszystkie informacje są aktualne, bo książka ta wydana została w latach 80tych, jednak dla studentów na przedmiocie "Gastroenterologia" pozycja jak znalazł, biorąc pod uwagę choćby patogenezę chorób i ich objawy, czy też postępowanie z chorym (bo niektóre rzeczy się nie zmieniają).


Książka posiada wiele różnych jednostek chorobowych związanych z układem pokarmowym. Każdy rozdział dotyczy innej choroby, ich objawów, przyczyn oraz postępowania ze strony personelu medycznego.
I tak w tej książce znajdują się: informacje o bólu brzucha, biegunce, marskości wątroby, polipach przewodu pokarmowego, nowotworach, chorobie wrzodowej, chorobach przełyku, krwawieniach z przewodu pokarmowego zakażeniach, przewodu pokarmowego, chorobach trzustki i wiele innych.

Co mi się szczególnie podoba? Opisy jak powinien wyglądać wywiad z pacjentem i jak powinno przebiegać badanie przedmiotowe. Jakie powinny być zalecenia oraz jakie wykonać badania diagnostyczne (no, współcześnie z pewnością jest większy postęp na tym polu).
 

Data przeczytania: 29-01-2011 (od: ??-??-2010)


Ocena 

LC          Goodreads           nakanapie.pl            booklikes.com

6/10        3/5                        6/10                          3/5


granice.pl

4/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Zbyt głośna samotnosć" (Bohumil Hrabal)

Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po krańce naczyniek włoskowatych.

Popularne posty