wtorek, 11 sierpnia 2020

Magazyn pielęgniarki i położnej nr 7-8/lipiec-sierpień 2018

Spośród artykułów zawartych w lipcowo-sierpniowym numerze magazynu, moją największą uwagę zwróciły:

- "Wykorzystanie sterydów w pielęgniarskiej praktyce przedszpitalnej" (str. 11-13) - artykuł mgr pielęgniarstwa Macieja Latosa, w którym opisuje stosowanie leków z grupy glikokortykosterydów: hydrokortyzonu, deksamethasonu i budezonidu.
- "Oczyszczanie ran - profesjonalna opieka w domu pacjenta" (str.14-16) - artykuł autorstwa dr n. med. Dariusza Bazalińskiego poruszający kwestię pielęgnacji ran i zmian odleżynowych.
- "Błędy przedlaboratoryjne w pracy pielęgniarki i położnej" (str. 18-20) - artykuł mgr Eweliny Jaksz-Recmanik o tym, jakie są najczęstsze błędy, które są przyczyną powstawania zafałszowanych wyników badań laboratoryjnych oraz hemolizy w probówce.
- "Szpitalne menu po polsku" (str. 28-30) - artykuł, w którym mgr Sebastian Kukło pokazuje jak polskie szpitale są przygotowane na żywienie pacjenta.
- "Opieka nad wyznawcą Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego" (str. 62-63) - niedługi artykuł, w którym mgr Ewelina Jaksz-Recmanik opisuje główne zasady jakimi kierują się wyznawcy KADS mogące mieć wpływ ma opiekę pielęgniarską i leczenie szpitalne.
- "(Nie)bezpieczna woda?" (str. 68-69) - artykuł mgr pielęgniarstwa Anety Trzcińskiej o zatruciu wodnym, czyli przewodnieniu hipotonicznym.
- "Malaria >>pamiątka<< po egzotycznych wakacjach" (str. 70-72) - artykuł mgr Doroty Andrzejewskiej o zakaźnej chorobie malarii, jej objawach i leczeniu.

 

Data przeczytania: 10-08-2020 (od: 25-07-2020)

Ocena:

LC            nakanapie.pl            booklikes.com

5/10          5/10                          2,5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Zbyt głośna samotnosć" (Bohumil Hrabal)

Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po krańce naczyniek włoskowatych.

Popularne posty